Opublikowano:

Imieniny Jana Kochanowskiego

imieniny Jana Kochanowskiego

W sobotę 30 czerwca odbędą się Imieniny Jana Kochanowskiego. Jest to literacki piknik organizowany przez Bibliotekę Narodową.

To zdecydowanie jedna z najlepszych imprez literackich. Przez jeden dzień Ogród Krasińskich zamienia się w intreaktywne widowisko, w którym kultura odsłania swoje różne wątki i splata je ze sobą. Obecni będą czołowi polscy pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy.

Biblioteka Narodowa czyli organizator wydarzenia zachęca do udziału takimi słowami:

„Wspólnie spróbujemy prześwietlić postać i twórczość autora „Barbarzyńcy w ogrodzie”, porozmawiamy o bohaterach PRL-owskiej codzienności, ułożymy ABC najnowszej poezji i zapytamy, czy literatura piękna nadal może być zaangażowana. Z Filipem Springerem i Tomaszem Koniorem będziemy dyskutować o „sztuce z fantazji i kamienia”, z Łukaszem Orbitowskim posnujemy wizje alternatywnych historii Rzeczypospolitej, a Grzegorz Kasdepke zaprosi najmłodszych czytelników do wspólnego filozofowania. A to wszystko tradycyjnie w Ogrodzie Krasińskich – najbardziej literackim parku w Warszawie.”

Nie zabraknie też żelaznych punktów programu: ściągającego tłumy kibiców meczu poetyckiego (z Jadwigą Jankowską-Cieślak i Andrzejem Sewerynem jako kapitanami przeciwnych drużyn), slamu poetyckiego czy wieczorynki (poświęconej w tym roku greckiej mitologii). Swoją obecność zapowiedział też Klub Komediowy, a za część muzyczną będą odpowiedzialne m.in. zespoły Kwadrofonik i Maryna C.

Zapowiada się bardzo ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *