Opublikowano

Imieniny Jana Kochanowskiego w Warszawie

Biblioteka Narodowa zaprasza na Imieniny Jana Kochanowskiego

Najhuczniej obchodzone imieniny w Warszawie? Imieniny Jana Kochanowskiego już 24 czerwca! 

W tym roku bohaterem wydarzenia będzie Aleksander Fredro – niekwestionowany mistrz komedii i jeden z najczęściej wystawianych polskich dramatopisarzy – a jego postać stanie się pretekstem do zacieśniania więzi pomiędzy światami literatury i teatru. Z pisarkami i pisarzami porozmawiamy o teatralnych adaptacjach ich prozy, z dramatopisarzami o kulisach ich pracy i kondycji współczesnego dramatu w Polsce, a reżyserów teatralnych zapytamy, po co nam dzisiaj Fredro. 

Na Imieninach Jana Kochanowskiego nie zabraknie stałych punktów programu: przyciągającego rzesze warszawiaków meczu poetyckiego czy spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk, który w tym roku weźmie na warsztat „Zemstę”. „Pieśń świętojańska o Sobótce” Jana Kochanowskiego zabrzmi w interpretacji Agaty Zubel, Adama Bałdycha i Huberta Zemlera, a cały dzień spotkań, dyskusji i warsztatów zakończy dansing z Małą Orkiestrą Dansingową Noama Zylberberga.

Jak co roku będzie można zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu polskich wydawnictw, skorzystać ze strefy gastronomicznej i odpocząć w cieniu drzew. Nie zabraknie też wydarzeń dla najmłodszych czytelników, a czworonożni przyjaciele są oczywiście mile widziani!

Wieść głosi, że to najlepsza impreza w mieście. Dlatego śmiało was zapraszamy na Imieniny Jana Kochanowskiego do Parku Krasińskich oraz na nasze stoisko.

Do zobaczenia 24 czerwca w Parku Krasińskich. Wydarzenie jest całodzienne.

Szczegółów wypatrujcie na profilu wydarzenia, do którego załączamy link: https://shorturl.at/jtxBH