Opublikowano

Spotkanie autorskie na festiwalu w Grudziądzu

ZABAJNIK to festiwal literacki dla dzieci. To przestrzeń i czas na spotkanie z książką, autorem jej treści i ilustracji podczas rozmów i warsztatów. To okazja aby pokazać młodym ludziom jak wspaniałe może być obcowanie z literaturą, która inspiruje, uczy, porusza ważne tematy. Jest rozrywką i odskocznią. Dlatego też zapraszamy mieszkańców Grudziądza do spędzania czasu z autorkami i autorami, a także bohaterami książek już 13 maja 2023 r.

Czytanie nie powinno być przywilejem – to warunek konieczny do wychowywania mądrych, odpowiedzialnych za siebie i świat młodych ludzi.

Wszystkie badania potwierdzają, że czytające dzieci i młodzież to szczęśliwsi, zdrowsi psychicznie, lepiej wyedukowani, przedsiębiorczy, inicjatywni i mniej podatni na manipulację młodzi ludzie.

Chcemy, aby nieczytający uczestnicy przekonali się, jak fajne jest czytanie, a Ci czytający mieli frajdę obcowania z literaturą w najlepszym wydaniu.

Koniberkowe (link do książki) przygody idealnie wpisują się w potrzeby młodych czytelników. Ich pełne emocji i doświadczeń przygody są doskonałym pretekstem zarówno do spotkania z autorką, jak i działań warsztatowych. Podczas Zabajnika dzieci mają szansę poznać książkę z ust samej autorki oraz stworzyć własnego, kolorowego koniberka zabawkę.

Bogaty festiwalowy program to spotkania z autorami książek, warsztaty z ilustratorami, wystawy, konkursy i inne aktywności. Każdy znajdzie coś dla siebie! Poniżej prezentujemy program festiwalu:

Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na nasze książki!