Opublikowano

Robimy Dzień Dziecka w Konstancinie

Zapraszamy na Dzień Dziecka z książką. W programie mnóstwo atrakcji dla małych i nieco starszych czytelników, m.in. czytanie bajek przez zaproszonych gości, warsztaty komiksowe i detektywistyczne oraz ostry dyżur literacki.

Sobota, 2 czerwca, godz. 13-17, Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Plener przed Hugonówką. Wstęp wolny.

PROGRAM

Bajeczny maraton
13:00 Altana przy Hugonówce

Do przeczytania swoich ukochanych bajek zaprosiliśmy specjalnych gości. Pozwól się zaskoczyć i dowiedz się kto jest ulubionym bohaterem literackim naszych gości.

 

Ostry dyżur literacki

od 13:00 do 17:00, polana przed Hugonówką

W księgarni nie wiesz jaką wybrać książkę? Wszystkie książkowe prezenty to niewypały? A może nie lubisz czytać? Znamy lekarstwo na te dolegliwości. Przyjdź i skorzystaj z porady lekarzy od literatury, którzy dobiorą Ci idealną książkę. Nazwę i dawkowanie dostaniesz na recepcie, żeby nie zapomnieć. To nie żarty.

 

Warsztat detektywistyczny na podstawie książki Justyny Bednarek “Pięć sprytnych kun”
od 13:00 do 17:00, polana przed Hugonówką
Rozwikłanie tajemnicy spisku gastronomicznego wyższych sfer będzie głównym zadaniem uczestników warsztatu.

 

Warsztat dla młodych rysowników – Bajkowy komiks
od 13:00 do 17:00, polana przed Hugonówką
Podczas warsztatu dzieci spróbują swoich sił w rysowaniu ulubionych postaci z bajek i wymyślaniu komiksowej historii. Prace będzie można oglądać przez 2 dni w Parku Zdrojowym.

 

Warsztat bez prądu – Giermek

od 13:00 do 17:00, polana przed Hugonówką

Zapraszamy na emocjonujące rozgrywki dla małych i dużych. Gry słowne, planszowe, karciane
i łamigłówki. Będziecie mieli okazje zapoznać się z grami różnego typu, tymi bardziej i mniej znanymi, sprawdzić się i wziąć udział w fantastycznych rozgrywkach.

 

Jestem ok, taki jaki jestem – jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości – wykład dla rodziców godz. 14:30, Hugonówka, sala widowiskowa

Zapisy mailowe na spotkanie pod adresem psiedlecka@konstancinskidomkultury.pl

Zapraszamy rodziców, przyszłych rodziców, dziadków, opiekunów, a także wszystkie inne osoby chcące budować z dziećmi relacje oparte na szacunku, zaufaniu i autentyczności na seminarium inspirujące oparte na wartościach Jespera Juula. W trakcie seminarium porozmawiamy o tym, jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości i jak dorośli mogą ten proces wspierać.
Czego się dowiecie?
– Czym jest poczucie własnej wartości i dlaczego jest niezwykle ważne dla dobrostanu dziecka?
– Czym różni się poczucie własnej wartości od pewności siebie i wiary w siebie?
– Jak wspierać rozwój zdrowego poczucia własnej wartości u dzieci?
Spotkanie poprowadzi Julia Galia.

 

Afryka – śladami Stasia i Nel – slajdy podróżnicze, godz. 17:00, Hugonówka, sala widowiskowa
Darmowe wejściówki do odbioru w dniu wydarzenia w kasie KDK

Przez Czarny Ląd przejedziemy szlakiem, który ponad 100 lat temu przemierzyli bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Podczas podróży czeka nas wiele przygód – rejs statkiem po Nilu, przejazd wysłużonym pociągiem przez pustynię Nubijską, a także przeprawy ciężarówkami przez afrykańskie bezdroża. Wybierzemy się na safari, podczas którego spotkamy wiele dzikich zwierząt. Podziwiać będziemy również piękno afrykańskiego krajobrazu: zielone góry Siemen w Etiopii, piaszczyste plaże Zanzibaru oraz rozłożyste baobaby, które były schronieniem dla wędrujących po Afryce Stasia i Nel.

 

Strefa zaczytania

od 13:00 do 17:00, polana przed Hugonówką