Opublikowano:

Festiwal Literatury w Strzelinie

Organizatorem wydarzenia jest gminna biblioteka, a każda kolejna edycja jest bogatsza i obfituje w ciekawe spotkania. W tym roku festiwal przyciągnie wielu znakomitych gości jak choćby Radek Rak czy Grzegorz Kasdepke. Pojawi się także nasza autorka, Weronika Szelęgiewicz. Aktualnie na rynku dostępne są dwa tomy opowiadań o koniberkach autorstwa Weroniki Szelęgiewicz. Pierwszy py. „Koniberki” ukazał się pod koniec 2016 roku i został bardzo dobrze przyjęty przez czytelników. Dowodem i miarą powodzenia są kolejne dodruki. Drugi tom miał swoją premierę w marcu 2021 roku i powoli buduje swoją pozycję, a jego tytuł brzmi „Koniberki. Powrót na łąkę”.

Podczas Strzelińskiego Festiwalu Literatury czytelnicy będą mieli okazję poznać bohaterów obu tomów. Wspólne czytanie książki, rozmowy i część warsztatowa przybliżą dzieciom koniberkowy świat.  

Przypomnijmy, że w zeszłym roku tj. w 2020, premierę swoją  na festiwalu miały „Warstwy”. Autorka, Marta Szloser wraz z dziećmi pokazywała złożoność świata, a koronacją były warstwy tortu, który wspólnie uczestnicy na końcu zjedli z apetytem.  

Do zobaczenia w Strzelinie na festiwalu

Link do 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *