Opublikowano

Festiwal Literatury dla Dzieci

Już po raz drugi uczestniczymy w święcie książki dziecięcej, jakim jest bez wątpienia Festiwal Literatury dla Dzieci. Edycja jesienna to trzy miasta: Poznań, Kraków i Gdańsk. I właśnie z tym ostatnim połączył nas sam William Szekspir!

Kto wie jak wyglądał teatr szekspirowski albo raczej elżbietański?  To podwyższenie, na którym rozgrywały się spektakle, otoczone z trzech stron widownią.  Czwarty bok sceny zamykały drzwi do garderoby, przez które wchodzili aktorzy. Nad nimi budowano niewielki ganek, galerię (były one miejscem rozgrywania scen balkonowych), wspartą na słupach. Pomiędzy słupami zawieszano kotarę, która dzieliła scenę na przedscenie i niewielką scenę wewnętrzną. Kurtyny nie było. Przedstawieniom towarzyszyła muzyka, światło dzienne uniemożliwiało wykorzystywanie efektów świetlnych. Publiczność za to miała bliski kontakt z aktorami i bardzo żywiołowo reagowała na to, co się dzieje na scenie. Na takiej właśnie scenie, zupełnie niespodziewanie pojawia się bohater naszego nowego picturebooka i zabiera dzieci do starego Londynu.

Pewnego razu w Londynie
Pewnego razu w Londynie – ilustracja

Bohaterowie naszej nowej książki pt. „Pewnego razu w Londynie” wraz z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci, zabiorą uczestników do starego Gdańska i na aktorskie warsztaty. Będzie dynamicznie, historycznie i  kreatywnie.

9 listopada, 16:00-17:00,
wiek dzieci: 6 – 10 lat

Ul. W. Bogusławskiego 1, Gdańsk Sala Spotkań GTS (2.70, wejście administracyjne)
Wstęp wolny, zapisy na stronie Festiwalu